Informace k focení

Informace k focení

 

1. Kde probíhá focení

2. Kdy je focení nejvhodnější a informace k objednávkách a lhůtám zpracování

3. Co si vzít na focení a jak se obléci, rady, tipy….                     důležité

4. Záloha před focením a potvrzení schůzky SMSkou                důležité

5. Výběr fotografií (autorské právo)                                              důležité

6. Tisky

7. Poukázky

8. Novinky, události, nejnovější fotogalerie, volný termín

9. Líčení či kadeřník

 

 

1. Kde probíhá focení

Focení probíhá v Pičíně v ateliéru nedaleko města Příbram a Dobříš. Ateliér se nachází v rodinném domě, v příjemném prostředí. Po dobu focení jsou rodiče odpovědní za své dětičky, aby nepoškodily ateliérové vybavení. Pokud budete mít zájem o focení v exteriéru, je důležité tuto informaci říci předem, ideální jsou večerní hodiny.

 

2. Kdy je focení nejvhodnější a informace k objednávkách a lhůtám zpracování

Bavíme-li se o dětičkách, tak je nejvhodnější focení u novorozeňátek do 10 dne od narození (vhodné je se objednat již v osmém měsíci těhotenství, dle termínu porodu na kartičce), ideální je také 7-10 měsíc, kdy dětičky dobře reagují na říkanky, umí hačat, reagovat na rodiče. Klasické focení je pak 1, 2, 3 rok, kdy rodiče uznají za vhodné, já osobně mám ráda mezidobí 1,5, 2,5……nějak se tak šikovně přeskočí období „ne“, ale záleží na osobnosti holčičky/chlapečka.

Objednávací doba může být 1-3 týdny, pokud máte zájem o Vánoční kalendáře, doporučuji volat už v září.

Grafická úprava fotografií může trvat dva týdny až měsíc, záleží na náročnosti zakázky a zda také budete chtít zařídit tisky, čímž se doba zpracování prodlouží. Pokud víte, že chcete více jak 10 ks upravených foto, je nutné tuto informaci říci předem.

 

3. Co si vzít na focení a jak se obléci, rady, tipy….

Všeobecně platí, vzít si něco, v čem se budete cítit dobře a pokud jdete na rodinné focení, tak se sladit barevně. Sladit znamená přijít společensky oblečeni – ženy např. šaty a muži košile, které budou barevně propojené např. šedá a červená. Doporučuji sladit celou rodinku maximálně do 2 barev. Pokud nemůžete ve vašem šatníku najít nic slučitelného s focením, sáhněte po středně modrých džínech a bílých tílkách. Čím více výrazných motivů na oblečení, tím více vynikne oblečení než vy. Volte spíše jednobarevné oblečení, bez nápisů (Adidas apod.) a pokud možno opatrně s černou barvou – na tmavém pozadí zaniká a na bílém působí tvrdě. Dbejte detailu, protože o tom fotografie je. Pokud nosíte brýle, měly by mít antireflex. Pozor, focení většinou probíhá na boso, tak ať není nějaké fópa 🙂

Pokud jdete na akty, portrét, těhulkovské focení, snažte se sladit opálení, depilovat místa, která jsou viditelná, mít krásné vlasy, kvalitní make-up, upravené obočí, mít dobře udělanou manikúru a pedikúru, máte-li citlivé oči vezměte si kapky do očí, pokud máte brýle  a můžete čočky, vezměte raději ty – nebo brýle s antireflexem. Zkontrolujte oděv – odstříhejte nitky a cedulky, hlavně spodním prádle. Oblečení by mělo být vyžehlené a čisté. Volte jednoduchost, nápaditost a hru s doplňky. Těhulky vezměte si něco, v čem můžete ukázat bříško, vyhrnout top, zakrýt ruce bolerkem, pokud jste nabraly více a necítíte se úplně ve své kůži,  ráda poradím.

Heslem je přirozenost, málo doplňků a nechat vyniknout své JÁ.

Na co dát pozor:

Pryč s tetováním na dětských ručičkách, pokud není záměrem. Pryč s oprýskaným lakem na nehtech. Čím míň doplňků, tím lípe, hodinky pokud na nich nelpíte, klidně nechte doma.

Chcete veselé fotky?

Trénujte doma básničky, říkadla, naučte děti jednoduchá gesta na focení např.: „paci paci, jak jsou velcí, valila se brambora, neviděla, neslyšela“…..a uvidíte, jak se budou smát a chytat za ouška.

Děti nespolupracují, vztekají se?

Nevadí, nemá cenu trápit je, ani dospělé, jde se přeci přeobjednat nebo zkusit focení v exteriéru, kde se možná budou cítit přirozeněji.

Miminka

Pokud chcete nafotit miminko, objednejte se co nejdříve (před porodem). Na focení vezměte podložky, plenky, sobě náhradní oblečení, dětičkám i Vám jídlo, mlíčko a obrňte se trpělivostí. Focení může trvat 2 hodiny, ale také 3 hodiny záleží na rozpoložení miminka. Deky, oblečky a jiné k zapůjčení, vyprané v dětském prášku, aby nedráždily pleť Vašeho drobečka. (Tajný tip: Někdy na focení dorazí jen maminka a tatínek se sourozencem ke konci focení, aby byli ušetřeni). Pokud je Vaše miminko spíše plakací než spinkací, zkuste do mobilu stáhnout aplikaci fénu, či vysavače, moře – může to pomoci při focení, miminko to uklidní.

 

4. Záloha před focením a potvrzení schůzky SMSkou

V případě objednání je nutné složit zálohu v hodnotě 500 Kč na BÚ 284228057/0300 předem, (do poznámky napsat datum objednání a příjmení) v okamžiku, kdy dorazí částka na účet, rezervace platí. Rezervaci lze stornovat 24 hodin předem v naléhavých případech např. ráno v den focení. Pokud ale zavoláte hodinu nebo 5 minut před focením o zálohu přijdete. Den předem, prosím, napiště SMS, že potvrzujete objednaný termín, je to důležitá informace pro mě, ale i pro Vás, že obě strany jsou v pořádku a focení platí v danný den a hodinu.

Dodržujte prosím čas na který jste objednáni, není potřeba jezdit dříve, parkovat je možné pod domem, u polní cesty.

 

5. Výběr fotografií (autorské právo)

Vyběr k úpravě probíhá tak, že posílám nejpovedenější výběr fotek na Váš email. Je však důležité odeslat seznam vybraných fotek v den, který domluvíme (do 3 dnů je standard), aby nedocházelo k prodlevám a mohla jsem se věnovat dalším zakázkám. Pokud danný termín nedodržíte z jakéhokoliv důvodu, bude Vaše zakázka odložena a budu se věnovat zakázkám, které byly poslány ve stanovený čas. Pro případ, že budete chtít doupravit další fotografie, zálohuji všechny fotografie ve svém počítači po dobu jednoho týdne. Neupravené, poslané náhledy, jsou chráněny autorským právem. Nepřeji si, je kdekoliv vkládat nebo zvěřejňovat, dokud nedojde k jejich úpravě.

Dále často rozhoduji o výsledné barvě fotografie, zda bude v barvě či ČB, protože například u miminek je někdy těžké dosáhnout požadované zdravé barvy pleti, může se stát i u rodinné fotografie, kdy jde nějaká pleť do rudé barvy, v tom případě je převod fotografie do ČB či sépie elegantním řešením. Řídím se vlastním citem.

 

6. Tisky

Spolupracuji s firmou Pastel v Příbrami. Tisky mohu zprostředkovat, či nechat na Vás, jakého si zvolíte tiskaře. Sázím na jistotu, kde jsem spokojená a tisk odpovídá kvalitě – ateliérové foto tisknu v matu. Pokud uvažujete o tisku na plátno, je třeba upozornit před focením, je důležité nechat prostorové rezervy na plátně, kvůli ohybu plátna přes rám.

Běžné formáty: 13x18cm, 15x21cm, A4, A3……….. (standardně mat, pokud mat nemáte rádi, uveďte do tisku)

 

7. Poukázky

Stačí napsat email nebo zavolat a poukázku na určitou částku, či s věnováním poslat na Vás email, nebo se můžeme domluvit, že budete chtít tištěnou verzi, kterou si vyzvednete v Pičíně. Její platnost je 6 měsíců, pokud není dodržen termín, propadá.

 

8. Novinky, události, nejnovější fotogalerie, volný termín

naleznete vždy na FB Fotoateliér Lovely Art

 

9. Líčení či  kadeřník

Mohu zajistit –  v Pičíně či PB, záleží na dohodě. Nyní cena za líčení činí  300-400 Kč.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejnovější příspěvky

  1. Slideshow Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Slideshow